Шокантна изјава на американскиот генерал Весли Кларк во врска со ИСИС и муслиманите

Сунитите ја формираат 85% од светската популација на Муслимани, и 100% од терористите со кои с...

1 фотографија
1 споделување

Битолчанец ја затвори кладилницата Спортлајф и стана милионер (фото)

За еден граѓанин од Битола овој викенд беше “Велигден“. За уплата од 7.000 денари во кладилницата на Сп...

1 фотографија
3 споделувања

Откриена шокантна вистина: Турција е во пакт со Исламската држава, нешто кое мора да се уништи

Руските медиуми на големо пишуваат дека Билал Ердоган, синот на турскиот претседател, наводно е повр...

2 споделувања

Тешка сообраќајка на автобус на ЈСП денес во Скопје, десетици повредени (фото)

Во сообраќајната несреќа што се случи утрово кај ТЦ „Три бисери“, според првичните информации,...

4 споделувања

Ердоган, не знаевме дека авионот е руски, ние само се браневме

Турскиот претседател Реџеп Таип Ердоган денеска изјави дека не сака ескалација откако Турција урна рус...

1 споделување
„Добрите луѓе завршуваат лошо во животот, а лошите завршуваат уште подобро“. Џамбазов

levo
desno
ВИДЕО

Како Путин ќе го спаси светот од Трета Светска војна?

Еден од најпознатите јасновидци на светот Едгар Кејси, предвидел дека рускиот претседател Владмир Путин ќе го спаси светот од Третата светска војна. Тој своите предвидувања ги запишал пред 80 години во серијалот „Предвидување на светските прашања“.

2 споделувања

Русија: Ќе стреламе со проектили за било каква закана, без предупредување!

Москва планира да ги суспендира сите воени операции со Анкара откако беше соборен рускиот бомбардер ...

1 споделување

Русија одговори, испраќа брод за противвоздушна одбрана во Сирија, Турција повеќе не смее да направи ништо

Откако Турција го собори рускиот бомбардер Су 24 во Сирија, Кремљ веќе повлече безбедносни и...

1 фотографија
5 споделувања

Шест авиони на НАТО летаат кон Македонија, подготвени да ја бомбардираат

На сите нам ни е добро позната акцијата за сузбивање на терористите и тотално уништување на едн...

1 фотографија
4 споделувања

Кога ќе видите што направи оваа девојка со косата никогаш повеќе нема да користите стегач!

Ова е еден од оние трикови кој ќе ја воодушеви секоја жена. Оваа ддевојка ќе ви покаже како совршено да ја завиткате косата на природен начин.

1 видео
2 споделувања

Нови терористички напади во Франција, има и повредени - еве што се случува (фото)

Неколку лица се здобија со прострелни рани во заложничката драма во францускиот град Рубе во северниот дел н...

1 споделување

Македонска ромска поезија за сечење вени и газење од смеа (видео)

Светот после Ромео и Јулија не слушнал ваква поезија. Прашање е само на колку јазици ќе се преведе.

1 видео
5 споделувања

Џихадистите објаснија како во 7 чекори планираат да ја уништат Европа и Светот

Исламистите уште пред 15 години смислија план како во седум чекори ќе го освојат светот до ...

1 фотографија
1 споделување
НАЈПОПУЛАРНИ 11 ЗА НЕДЕЛАВА
01 Шест авиони на НАТО летаат кон Македонија, подготвени да ја бомбардираат
holder
02 Пукотници и во центарот на Белград, има и повредени - еве што се случува (фото)
03 Исповед на касиерката Зорица: Се продавам од што морам, со маж ми плачеме навечер, да не не види детето!
04 Објавено видео од бруталното убиство на пилотот на соборениот Руски авион (видео)
05 Новинар, кој се вратил од главниот град на Исламската држава, објаснува како во три чекори таа може да се уништи
06 Пукотници, престрелки и специјална полиција во центарот на Белград, еве што се случува (видео)
07 За колку часа Путин може од Турција да направи пустина?
08 Еден од најмоќните македонци, пронајден мртов
09 Аркан во својот сеф имал нешто кое го немал ниту еден човек на светот - нема да поверувате што криел во него
10 Руски тајни служби: Нема да ви се верува што ќе се случи во Македонија кон крајот на Август
11 Направи селфи и го објави на Фејсбук, но на фотографијата е и пенисот на нејзиниот сопруг (фото)
НАЈСПОДЕЛУВАНО НА FACEBOOK
„Сите размислуваат за менување на светот, а никој не размислува за менување на себе си.“ Толстој

levo
desno
ФОТО-СТОРИИ

Мајка без срце си го напуштила своето бебе, а тоа што го нaправил таткото го расплака целиот свет

Ричард Џонсон на 21 година станал татко. Но за жал тоа траело само еден месец, неговата партнерка одлучила с...

1 споделување

Исламсистите срушиле и Руски хеликоптер кој надлетувал во потрага по пилотите од Рускиот авион

Откако утрово Турција собори руски авион, Исламистите наводно успеале да соборат руски хеликоптер к...

3 споделувања

Можете ли да погодите каде падна првиот снег во Македонија? Погледнете...

Иако синоќа околу полноќ снег врнеше и на Попова Шапка и на ски центарот во Маврово, сепак сеуште с...

1 фотографија
1 споделување

Телохранителката на Аркан открива неверојатни детали - Киднапирав војник за...

Маријана Наловски Мачкица (50) била дел од „Тигрите“ на Аркан и негова телохранителка. Нејзината мај...

1 фотографија
3 споделувања

Путин збесна: Турција и заби нож на грб на Русија, им даде подршка на терористите, а сега треба да платат за тоа!

Турција ѝ заби нож во грб на Русија со соборувањето на рускиот воен авион и дејствуваше како ...

3 споделувања

Македонија ја очекуваат големи врнежи и можни поплави - овие работи мора да ги знаете, ова се градовите...

Кооринативното тело за управување со кризи информира (според информаците добиени од УХМР) дека во ...

1 фотографија
4 споделувања