Конечно разоткриено: Зошто патниците во соборениот Малезиски авион биле голи?

Tan2014-7-19_11339134_0

Експертот за авионски несреќи Алан Деил изјави дека исчезнувањето на гардеробата доаѓа кога патникот повеќе...

Роберт Пери: Америка има доказ дека украинците го собориле малезискиот авион!

433810_snimak3-fonet-ap_f

Снимките кои ги направил американскиот сателит покажуваат дека украинската војска го соборила повеќе...

Русија: Украинскиот ловец “SU-25″ го собори малезискиот авион!

ukrainos-karinis-lektuvas-53c4f8bbf3d99

Руската војска соопштила дека украинскиот ловец “SU-25” се наоѓал во близина на боингот на компанијата повеќе...

Video-igrice-internet-kafe-azijate

Интернетот го користат 632 милиони Кинези

Кинеската интернет популација, во која влегуваат сите оние кои барем еднаш користеле интернет во повеќе...

Во новата реклама “Samsung” го исмева “iPhone 6”

Епл се уште официјално не потврди дали новиот “iPhone” ќе има поголем екран, но тоа не го спречи “Samsung” повеќе...

Еве како да се заштитиме од смртоносната бактерија листерија која се појави во Македонија!

vb

За заштита од листерија и од останатите заразни заболувања кои ги повеќе...

Страв и ужас: Разоткриен е остров, рај за педофилите

oo

Британската јавност би била апсолутно згрозени од прифаќањето повеќе...

nuklearna-eksplozija-830x553 Што би се случило со планетата после нуклеарна војна?

Експертите се свесни за фактите дека на Земјата постои големо нуклеарно наоружување, и одлучиле да направат...

ooo Ошо: Секој ден молете му се на Бога вака: Испрати ми утре и повеќе предизвици, испрати ми бури!

Добро е да му се биде на располагање на ветерот, дождот, сонцето, затоа што тоа е...

dde Одмазда на добрите деца: Мирни во детството, успешни во животот!

Добра вест за сите „бубалици“ стигнува од Универзитетот Вирџинија – оние кои во основното училиште биле...

Писатели и (или) бизнисмени на книжевноста

k

Книжевноста е вносен бизнис само за малкумина најдобро платени повеќе...

Македонскиот јазик брои околу 27 дијалекти!

Дијалектите на македонскиот јазик се вариации на стандардниот литературен јазик. Македонскиот јазик брои околу 27 дијалекти поделени во три главни групи....

Погледнете го официјалниот трејлер за филмот на Анџелина Џоли (Видео)

Официјалниот трејлер за биографијата на Луис Замперини, режиран од Анџелина Џоли беше промовиран пред само 3 дена. На 97- годишна возраст...

Паметно ли е да се лета со компанија на која скоро ѝ паднал авион?

Asiana Airlines Boeing 777 on the tarmac after crash

Се разбира дека секому е шубе, додајте на тоа суеверие и јасно повеќе...

Грците удрија по Меркел – ако Скопје е Македонија, Германија е Четвртиот Рајх

Портпаролот на грчката опозициска партија Независни Грци Теренс Куик упати остри критики до германската канцеларка Ангела Меркел која што нашата земја...

КОЧО ДАНАЈ: Македонија е веќе мртва, на ред е јужна Србија!

Албанскиот историчар и лидер на Листата за Голема Албанија за српски Курир изјавил дека Македонија е веќе мртва, а на ред...
fb stranarr

Еве како да се вработите без работно искуство – плата 18.000 денари

НАЦИОНАЛНАТА УСТАНОВА Археолошки музеј на Македонија – Скопје ул. Кеј Димитар Влахов бр. бб, поштенски фах 125, Скопје Врз основа на...
bb

Мебел низ кој тече река – Која јака креативност!

Дизајнерот Грег Класен разви убава линија на мебел под назив „River Collection“. Колекцијата дрвен мебел е инспирирана од возбудливо и живописно...

Ни значи твојата поддршка
Доколку сакаш да нè следиш преку facebook кликни лајк,

во спротивно изгаси ја пораката со ескејп или клик на страна.
The title of your home page