објавено во: вто, јан 28th, 2014

Колку пива во Македонија можете да купите за минимална месечна плата?

Белгија е апсолутен лидер на оваа мапа – во таа земја, за минимална месечна плата можете да купите дури 1.028 пива.

На Балканот ситуацијата е многу поразлична, во Србија за минимална месечна плата можете да купите 186 пива, на Косово 129 пива, во БиХ 167 пива а во Хрватска 212 пива.

Помеѓу соседите ние го држиме најголемиот број со 196 пива кои можеме да си ги дозволиме со една просечна плата.

На дното на листата се наоѓа Грузија со дури 36 пива.

автор

- Уредник и автор, креативец, твитерџија, поранешен блогер и активен форумџија. Автор, кој чувствува потреба да ја збогати македонската сајбер мрежа со размислувачки содржини. Роден во Велес.

напиши коментар

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Ваши препораки
Ни значи твојата поддршка
Доколку сакаш да нè следиш преку facebook кликни лајк,

во спротивно изгаси ја пораката со ескејп или клик на страна.
Прочитај повеќе:
article-2258509-16CB7983000005DC-253_634x414
Револуционерен таблет: Ајпад кој се витка

10,7 – инчниот револуционерен таблет е тенок како хартија, може...

74671806852fce03c9d15b253378554_orig
Хороскоп: Што им носи 14 февруари на хороскопските знаци?

Прогнозата за денот на вљубените некому ќе донесе остварување на...

1753903376538b245186f98147981312_orig
Зошто мажите повеќе сакаат плавуши?

Спрема мислењето на канадскиот антрополог Питер Форст, одговорот на прашање...

salut salon_1401568143_670x0
Никој не го очекуваше ОВА, кога овие жени излегоа на бина! (видео)

Кога ќе ги погледнете воведните секунди, веројатно ќе се запрашате...

Close
The title of your home page