Новости Спорт
14.11.2016 20:38

Погледнете го феноменалниот гол на Кристијано Роналдо

cristiano-ronaldo-scores-one-of-the-goals-of-the-year-with-a-ridiculous-back-heel

Кристијано Роналдо постигна одличен гол против Латвија во рамките на квалификациските натпревари за Светското првенство.

Португалскиот репрезентативец на волеј со ножички ја смести нафрлената топка во противничкиот гол.