Стил
30.01.2017 11:06

Со само 9 денари може да го средите салото. Еве како

salo

Постојат голем број фактори кои може да ви помогнат да ја намалите тежината и дебелиот стомак, вклучувајќи ја исхраната и добрите животни навики. За намалување на телесната тежина пред се ви се потребни здравата исхрана и многу движење, но и некои оброци може да помогнат да ја остварите целта за доста побрзо време.

Овој рацепт е еден од најпопуларните, а оние кои го пробале велат дека ефектите се неверојатни. Со него се отстрануваат дури 90% од маснотиите и полесно се формира тенка половина.

Состојки

  • *1 лажица сода бикарбона
  • *1/2 шолји вода
  • *сок од 1 лимон или грејфрут

Подготовка

Ставете ја содата бикарбона во чаша со вода и мешајте додека не се растопи. По тоа додадете сок од еден лимон или грејфрут. Напивката испијте ја наутро на празен стомак, а по 20 минути можете да појадувате.

Пијте ја оваа напивка 14 дена па направете пауза од 7 и повторувајте ја постапката додека не дојдете до саканата тежина.