Воајери, погледнете како изгледа домот на Боки 13ка

boki-13ka (13)

Префинетиот вкус на Боки 13 кој се гледа по неговиот стајлинг, се отсликува и во неговиот луксузно уреден дом. Неговиот дом изгледа како уметничка галерија. Софистицирана и префинета нота се пронижува во целокупниот ентериер.

Во семејниот дом на македонскиот шоумен има низа уметнички дела, впечатливи завеси и мебел во сива боја, кој на одличен начин го разбиваат жолтите детали. Храбриот избор на неколку столици во оваа ведра боја го прават овој дом како од магазин.

Топлата атмосфера ја надополнува каминот, уникатната црна фотеља, како и впечатливата влезна врата. Во спалната соба доминира минимализмот и белата боја.

А, за целото да е комплетно, се погрижи Боки, позирајќи на секоја слика.

boki-13ka (18)

boki-13ka (17)

boki-13ka (16)

boki-13ka (2)

boki-13ka (7)

boki-13ka (4)

boki-13ka (9)

boki-13ka (6)

boki-13ka (14)