Посилни од руските специјалци: Виетнамците прикажаа вештина која ја нема ниту една друга војска на светот

3DE3B89400000578-4276118-image-a-5_1488482803296

Она што Виетнамците го направија е навистина неверојатно.

Виетнамската специјална единица одржа антитерористичка вежба која го импресионираше светот.

Имено, припадниците на оваа единица успеаја да се качат на зграда само со помош на голем дрвен стап.

Корисниците на социјалните мрежи веднаш започнаа да ги споредуваат виетнамските специјалци со руските, а според мислењето на многумина, со оваа акција тие дури успеаја и да ги надминат.

Погледнете го видеото во продолжение и дознајте за што всушност се работи: