Неколку работи кои можете да ги направите од стари дрвени палети

Untitled

Сите знаеме дека премногу лесно и евтино можеме да пронајдеме стари палети.

Но, дали всушност знаете што можете да направите со нив? Со ова неискористено парче дрво, можете да го разубавите вашиот дом, или градина, да ги изненадите своите најблиски, и благодарение на нив дополнително да уживате на топлото сонце и врелото кафе во вашата градина, или на вашиот балкон.

Во продолжение ви претставуваме неколку идеи за тоа што можете да направите со дрвените палети кои можете да ги пронајдете прилично лесно и евтино, а ќе ви заштедат илјадници денари за нешто кое одамна сте сакале да го имате, а можете да го изработите сами.

Check out this relaxing getaway spot in @tabgafken's backyard. 🍂🍃👌🏼••••• #rustic #swing #diy #handmade #swing #wood

A post shared by Pallet & Crate Design Co. (@palletandcrate) on

#deco_recup #deco #recup #recuperation #palettes #pallets #wood #entree #accueil #simple #effective

A post shared by Deco&Recup (@deco_recup) on

Sangre, sudor y palets!🙌#mesatv#pallets

A post shared by Cris💖 (@mariquita35) on

Mais uma imagem de estudo #interiordesign #architecture #bedroom #pallets

A post shared by Pedro Mattos (@pe.mattos) on

Ótima ideia para quem não têm muito espaço. #decor #decoracao #decora #diy #facavocemesmo #pallet

A post shared by Vamos Decorar (@vamos.decora) on