Мода
07.03.2017 20:49

Облека која ќе виде вистински тренд ова лето

1

Пролетта ќе донесе нови модни трендови, а еден од нив веќе заживеа на модните писти.

Веруваме дека ќе го обожавате, бидејќи ќе може да ви се најде во вашите ормари за многу прилики. Станува збор за лесна ткаенина – маица со прорез на рамениците.

Романтичен и женствен моден детал со кој ќе ги откриете рамената, а истиот можете да го комбинирате и со панталони и со сукњиче.

И не само маиците и блузите, оваа сезона, вистински тренд ќе бидат и ролките. Без оглед на прорезите, ќе можете да ги носите и на работа, поради долгите ракави.

 

Crazy in love after @dior. 🌹

A post shared by Negin Mirsalehi (@negin_mirsalehi) on

Како ви изгледа?