Интересно
12.03.2017 22:58

Погледнете го новиот трејлер за филмот “Wonder Woman”

12836970158c51aeb0cad3976045125_v4_big

Објавен е новиот траилер за американскиот акционен филм “Wonder Woman” во кој главната протагонистка Гал Гадот станува хероина на боговите и луѓето и во кој патува на мистериозниот остров Темискира.

Во претходниот трејлер публиката можеше да ја види принцезата Дајана, популарната Wonder Women, како учествува во Првата Светска војна, но во ова продолжение, судејќи според најавата, ќе даде многу повеќе од себе.

Режијата за филмот ја правеше Пет Џенкинс, а во петокот е претставен и новиот плакат за филмот.

C6mJMw7VsAAW0q3

Во новиот траилер исто така се појавува и мајката на Дајана, Хиполита, која ја игра Кони Нилсен.

Таа покажува со кое оружје располага Wonder Woman (меч и штит).

Во траилерот можеме да видиме как оДајана патува со американскиот пилот Трев во Англија, се со цел да му се придружи во борбата против германскиот генерал Ерих Лудендорф (Дени Хјустон), кој планира да употреби гас како оружје за масовно унитување на фронтот во Првата Светска војна.

Погледнете го видеото во продолжение и дознајте за што всушност се работи: