Забава
13.03.2017 17:50

RnB Neighbors со прекрасна преработка на “Shape of You” од “Ed Sheeran”

Untitled

RnB Neighbors се навистина кул дуо од Велес, а ни се претставија со првиот кавер, преработка на песната “Shape of You” од “Ed Sheeran”.

За преубавиот вокал е задолжен Баже Натов, додека гитарата му беше препуштена на Роберт Андовски. Нивната изведба можете да ја слушнете во видеото во продолжение: