Автомобили
16.03.2017 20:57

Откриен новиот изглед на Citroen C5 Aircross?

image_72636

Премиерата ја очекуваме следниот месец на автомобилскиот саем во Шангај.

Шефицата на компанијата Citroen, Линда Џексон на социјалните мрежи сподели најавна скица за новиот модел на Citroen C5 Aircross, кој својата светска премиера треба да ја доживее следната година на саемот за автомобили во Шангај.

За овој модел се уште не се знае ништо, но според фотографиите кои се објавени, овој модел има голема сличност со концептот AirCross кој е претставен пред две години.

Тој концепт во гамата модели е сместен над моделот C4 Cactus, а имаше многу сериозен хибриден погон со моќност од 313 коњски сили.

image_72621 image_72622 image_72623 image_72624 image_72625 image_72626 image_72627 image_72628 image_72629 image_72630 image_72631 image_72632 image_72633 image_72634 image_72635 image_72636