Погледнете која секс поза е создадена за вашиот хороскопски знак(ФОТО)

koja-seks-poza-e-sozdadena-za-vasiot-horoskopski-znak-001

Наместо да погодувате кој што сака, сега конечно имате шанса да си ја олесните работата преку хороскопот.

Која сексуална поза е создадена за вашиот и нејзиниот/неговиот хороскопски знак?

Овен

Овните се познати како по малку агресивни и сакаат брз секс. Обидете се да ги предизвикате со поза во која мажот е од позади и ја има контролата.

koja-seks-poza-e-sozdadena-za-vasiot-horoskopski-znak-01

Бик

Биковите секогаш се за сензуален, бавен секс во кој преовладуваат емоции. Затоа задржете се до мисионерската. Може да ја модифицирате така што женските нозе ќе бидат завиени околу струкот на партнерот.

koja-seks-poza-e-sozdadena-za-vasiot-horoskopski-znak-02

Близнаци

Мастери за брз секс. Пробајте ја стандардната поза на стоење ако сакате да ги задоволите. Притиснете ги до ѕид, го обожаваат чувството дека се буквално немоќни.

koja-seks-poza-e-sozdadena-za-vasiot-horoskopski-znak-03

Рак

Раковите често пати се неодлучни и имаат поделба на личноста – или сакаат сензуален секс или брз и груб. Пробајте ги сите пози во кои жената е од горе.

koja-seks-poza-e-sozdadena-za-vasiot-horoskopski-znak-04

Лав

Лавовите се романтичари и ќе ви овозможат сè што ќе посакате за да ве задоволат. Пробајте ја позата лажичка. Интимна е и како таква е одлична за да се зближите многу повеќе. Плус, рацете ви се слободни за дополнителна стимулација.

koja-seks-poza-e-sozdadena-za-vasiot-horoskopski-znak-05

Девица

Девиците сакаат чист секс без многу плеткање на рацете и нозете. Обожаваат и орален секс, па ако им го овозможите ова ќе добиете двојно поголемо уживање.

koja-seks-poza-e-sozdadena-za-vasiot-horoskopski-znak-06

Вага

Одлични секс партнери кои сакаат да ги пробаат сите секс пози. Но, никогаш нема да погрешите со стоечката во која мажот ја има главната улога. Жената би требало да е во воздух, со обвиткани нозе околу партнерот.

koja-seks-poza-e-sozdadena-za-vasiot-horoskopski-znak-07

Скорпија

Знакот кој зрачи со сексапил е егзибиционист кој сака да проба доги стил во секоја можна варијанта. Започнете со стандардна позиција, па потоа изведувајте сè што ќе ви текне. Голема предност е ако Скорпијата ја гледате во очи за време на сексот.

koja-seks-poza-e-sozdadena-za-vasiot-horoskopski-znak-08

Стрелец

Ако сте за секс во јавност, побарајте го Стрелецот за партнер. Обожава позиции во кои треба да стои и да биде припиен за прозор или огледало. Исто така би пробале повеќе варијации на сите пози „од позади“.

koja-seks-poza-e-sozdadena-za-vasiot-horoskopski-znak-09

Јарец

Јарците сакаат садо-мазо секс. Пробајте поза во која главата е на перница, а рацете заврзани за креветот. Исто така размислете за валкани разговори и уште неколку перверзии кои ќе ви дојдат во моментот.

Водолија

Знакот кој обожава секс играчки и помагала. Секоја дополнителна стимулација е добредојдена, па затоа бирајте пози во кои Водолијата ќе биде „потчинета“ а вие ќе ги исполните сите нејзини желби.

koja-seks-poza-e-sozdadena-za-vasiot-horoskopski-znak-11

Риби

Рибите сакаат да испробуваат улоги и костими, па ако ја изведете обратната каубојка облечени во некоја специфична долна облека може да достигнете оргазам каков не сте очекувале.

koja-seks-poza-e-sozdadena-za-vasiot-horoskopski-znak-12