Почина познат фудбалер

4f5b0

Поранешниот фудбалер на Њукасл, Тиоте почина на 31 година.

Тој доживеа срцев удар за време на тренинг на неговата екипа Пекинг.

„За жал, мора да потврдиме дека Тиоте почина од срцев удар. Моментално сме во шок и не може ништо да зборуваме од почит кон неговото семејство.“