Прегазено 20 годишно девојче – Се бори за живот

policijapozar1

Девојчето кое синоќа беше прегазено во Драчево се бори за живот на КАРИЛ. Се работи за 20-годишната Т.Т. која во 22 часот била прегазена од мотор со кој управувал 32-годишниот З.А.

Несреќата се случила на улицата „Иван Хаџи Николов“, а девојчето веднаш било транспортирано во болница, каде се бори за живот.