Балканот го погоди силно невреме, погледнете каде невремето изби најстрашно

1206187vrsac-poplave-fb-prntscrnls-shvytdyd

Пороен дожд, грмежи и вода која носи се пред себе. Ова е сликата денеска во Србија, по страшното невреме.Поплавени се десетина куќи и локални патишта, села се отсечени, една жена загинала кога водата и влегла во домот.

Спасувачките екипи и полицијата и Брзата помош се на терен