Со оваа домашна крема за 7 дена ќе ви исчезне целулитот

devojka, zena, noga, butina, celulit

41575012


foto: Shutterstock

Поради брзото отстранување на кората од портокал на кожата, овој рецепт стана многу популарен меѓу жените ширум светот.

Како што истакнуваат дамите кои ја испробале, ако редовно ја употребувате, резултатите ќе можете да ги видите веќе после седум дена.

Било која детска крема (100 мл)

5 – 6 таблети мумио (планински восок)

20 капки етерично масло од портокал или лимон

Етерично масло од цимет (5 капки)

Упатство за подготовка:

Во тегла ставете ја кремата, а потоа додадете ги петте таблети мумио (истолчени во прав). Измешајте ја смесата, па потоа ставете ги капките од цитрусно овошје по избор и капките од маслото од цимет.

Кога состојките убаво ќе се соединат, затворете го капакот и оставете ја смесата да отстои од 8 до 10 часа. После тоа уште еднаш измешајте, и вашата крема ќе биде подготвена!

Секој ден мачкајте се со кремата на критичните области, по можност со што посилни движења.

Рокот на употреба на кремата е 3 недели. После нанесувањето почекајте кожата да ја впие, за да не ја извалката гардеробата.