Страшна сообраќајка….Автобус се преврте со 50 патници…Има многу загинати…

thumbs_b_c_9c79ec8413a837e2a9a09d65a7f2f541

Патнички автобус се превртел во регионот Трансбајкалској во Сибир во Русија. Во несреќата загинаа најмалку 10 патници, соопшти ТАСС, кој се повикува на извор на регионалната агенција за итни случаи.

“Автобусот превезувал 51 лице, од кои 10 загинаа, а 25 се повредени”, изјави изворот, истакнувајќи дека повредените се сместени во блиската болница.

Дел од нив имаат сериозни повреди.