Почина 15-годишно девојче во возило на Брза Помош

brza-pomosh-1

Трагедија ја потресе Македонија, откако утрово во 4 часот и 30 минути во Медицински центар Гостивар било донесено 15-годишно девојче од селото Долна Гуновица, гостиварско, кое се жалело на болки во стомакот. На дететому била укажана медицинска помош во Гостивар, но  поради тоа што било со намалена функција на виталните органи, посериозно му се влошила здравствената состојба и со возило на Итна медицинска помош било упатено во Ургентен центар Скопје.

При транспортот девојчето починало.

Во Ургентниот центар Скопје била констатирана смрт без видливи траги на насилство.

Дополнително ќе се утврди причината за смртта.