Страшна сообраќајка ја потресе Македонија

untitledil785o47588o48784o578o7tt

На наплатната рампа „Петровец” се случи страшна сообраќајна незгода попладнево. Автомобил марка Пежо се судрил со возило, на патот од Велес кон Скопје.

Засега не е познато како дошло до несреќата, но според фотографиите кои се објавени на Фејсбук групата, “Ѕид на сообраќајниот срам”, може да се види дека пежото е целосно смачкано од страната на возачот.