Силно невреме во Скопје

gradinki-121621

Невремето пристигна, град со големина на орев паѓа во Скопје. Според УХМР попладнево и во вечерните часови на повеќе места ќе биде нестабилно со пороен дожд и грмежи, особено во западните делови.

Позначителен влажен бран се очекува во сабота попладне, а за време на викендот ќе дува засилен северен ветер, а ќе има и значително намалување на дневната температура.