Силувано 16-годишно девојче во Струмица

siluvanje-1-420x240

СВР Струмица поднесе кривична пријава против Џ.А. (19) од с.Куклиш поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „задоволување на полови страсти пред друг.

На 24.05.2017 година околу 21.50 часот во с.Куклиш, додека 16-годишно девојче било само дома, во собата влегол пријавениот, другар на нејзиниот брат и прашал дали е дома.

Девојчето му одговорило дека не е тука, по што пријавениот и се доближил и извршил полово дејствие пред истата и заминал.