Македонија
19.07.2017 16:03

Какво време не очекува утре?

486155-se-sprema-nevreme-popladne-ne-izleguvajte-od-doma

Утре попладне во западните делови од земјава ќе има локален краткотраен дожд и ретки грмежи.

Потоа продолжува периодот на стабилно време со секојдневен пораст на дневната температура, која до вторник во голем дел од земјава ќе надминува 35, а на места ќе достигне и 40 степени. УВ индексот во наредните денови ќе има многу високи вредности.